Odznaczenie tytułem Super Sprzedawca Allegro
BEZPIECZEŃSTWORegulamin spełnia kryteria jakości Trusted Shop
CERTYFIKAT JAKOŚCIAlufelgi posiadają certyfikaty ISO, VIA JWL świadczące o ich wysokiej jakości
JAKOŚĆ GWARANTOWANAFelgi Aluminiowe objęte są 3 letnią gwarancją
SKLEPY STACJONARNEMożliwość przyjrzenia się towarom z bliska, bezpośredni kontakt z ekspertem
Opony Hankook VENTUS V12 EVO2 K120 XL 255/30 R20 92Y
Marka Hankook to Opony klasy średniej które stanowią atrakcyjną opcję dla kierowców szukających wyważonego stosunku ceny do jakości. Choć są mniej kosztowne niż modele premium, nadal oferują solidne parametry w zakresie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, opony te zapewniają dobrą przyczepność i skuteczność hamowania, co czyni je odpowiednim wyborem dla codziennej eksploatacji. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które oczekują niezawodności i wydajności w rozsądnej cenie.
Opona Hankook VENTUS V12 EVO2 K120 XL dostępna jest w rozmiarze 255/30 R20 92Y. Rozmiar opony możemy odczytać następująco:
- Szerokość (255) - jest to szerokość bieżnika podawana w milimetrach.
- Profil (30) - jest to procentowy stosunek wysokości opony względem jej szerokości. W przypadku szerokości 255 (mm) i profilu 30 (%) jego realna wartość wyniesie 76.5 mm.
- Średnicę felgi (R20) - na której dana opona może być zamontowana. Przedrostek R oznacza oponę radialną.
Indeksy o wartości 92Y umożliwiają jazdę z prędkością do 300 km/h, autem nie przekraczającym wagi 630 kg na każde koło.
Opony przeznaczone na sezon letni charakteryzują się doskonałą jakością wykonania i dobrymi właściwościami przyczepność, komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze. OPONY LETNIE są wykonane ze specjalnej mieszanki, która jest twardsza w porównaniu do zimowych. Letnie temperatury i kontakt z asfaltem sprawia, że nieco mięknie i idealnie dopasowuje się do nawierzchni. Konstrukcja opon letnich zmniejsza opory toczenia i znacząco przekłada się na oszczędności paliwa.
Etykieta energetyczna C A 72 dB
Każda opona posiada swoją etykietę, z której można odczytać jej podstawowe parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni, czy liczbę decybeli.
Opór toczenia / zużycie paliwa - oznacza wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Oznaczany jest klasami od "A" do "E", a różnica między zużyciem paliwa to ok. 7,5%.
Przyczepność na mokrej nawierzchni / skuteczność hamowania - jest oznaczana klasami "A" – "E". Jest do długość drogi hamowania Twojego auta na mokrej nawierzchni.
Poziom hałasu zewnętrznego - oznacza poziom wytwarzanego hałasu przez oponę. Hałas może posiadać jedną z trzech klas od "A" do "C", gdzie A oznacza niski poziom, a C, oznacza wysoki poziom. Prócz klas umieszczona jest również wartość wyrażana w decybelach, gdzie różnica 3 dB w rzeczywistości oznacza dwukrotnie większy hałas.
Oprócz powyższych danych każda opona opisana jest parametrem rozmiaru, który znajdziesz na etykiecie, jak i na bocznej ściance ogumienia.
Parametry techniczne:
Na obszarze Polski stosowana jest norma PN-C94300 „Ogumienie – pakowanie, przechowywanie i transport”. Zgodnie z jej wytycznymi, opony mogą być bez przeszkód wprowadzane na rynek, magazynowane, dystrybuowane oraz sprzedawane przez okres do 3 lat od daty ich produkcji. Opony zachowują wszystkie swoje właściwości dotyczące bezpieczeństwa i użytkowania.