KOŁA 19 Zimowe BMW 5 VII G30 G31 G38 LCI 5 VII G30 G31 G38 8 G Continental
Odznaczenie tytułem Super Sprzedawca Allegro
BEZPIECZEŃSTWORegulamin spełnia kryteria jakości Trusted Shop
CERTYFIKAT JAKOŚCIAlufelgi posiadają certyfikaty ISO, VIA JWL świadczące o ich wysokiej jakości
JAKOŚĆ GWARANTOWANAFelgi Aluminiowe objęte są 3 letnią gwarancją
SKLEPY STACJONARNEMożliwość przyjrzenia się towarom z bliska, bezpośredni kontakt z ekspertem
W zestawie
GOTOWE KOŁA: 4 Felgi Aluminiowe renomowanej firmy RacingLine z nowymi zimowymi oponami Continental
Zestaw zawiera:
✅2 x felgi: 19x8.5 5x112 ET25 66.6 B1831 (IN5661) MB
✅2 x felgi: 19x9.5 5x112 ET39 66.6 B1831 (IN5661) MB
➡️https://youtu.be/OVTyBdTXs88?si=5p4_8P2mW5OFBEtJ
✅2 x opony: Continental WinterContact 8 S 245/40 R19 98V
✅2 x opony: Continental WinterContact 8 S 275/35 R19 100V
➡️Rok produkcji opon: Do 3 lat, 2024
✅ usługę montażu i wyważania (w przypadku czarnych felg używamy ocynkowanych ciężarków lakierowanych na czarno) ✅ diagnozę koła na wyważarce Hunter Road Force Elite ✅ 4 x dekielki producenta ✅ 4 x pierścienie centrujące (jeżeli są wymagane) ✅ 4 x wentyle chromowane (❌ nie są to czujniki TPMS) ❌ WAŻNE! Zestaw nie zawiera czujników ciśnienia ➡️ czujniki TPMS ❌ WAŻNE! Zestaw nie zawiera śrub/nakrętek ➡️ akcesoria
Dopasowanie kół do aut:
BMW: 5 Series VII (G30/G31/G38) (2016-2020), 5 Series VII (G30/G31/G38) LCI (2020-2022), 8 Series G14/G15/G16 (2018-2021), 8 Series G14/G15/G16 Facelift (2022-2024)
Dotyczy wersji aut, dla których producent dopuszcza zastosowanie takich kół. Proszę upewnić się czy indeksy oferowanych opon są odpowiednie dla wersji silnikowej Twojego auta.
Komplet kół jest towarem nieprefabrykowanym - jest przygotowywany na indywidualne zamówienie Klienta, co oznacza, że dostosowujemy go do specyficznych wymagań i specyfikacji technicznych oraz nie występuje jako produkt gotowy. W związku z tym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (art. 38 pkt 3 Ustawy o prawach konsumenta), konsumentowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny.
Nie tylko wyważanie, ale diagnoza koła na wyważarce Hunter Road Force Elite
Symulacja rzeczywistych warunków drogowych: Road Force Elite to jedna z niewielu wyważarek na świecie, która symuluje rzeczywiste warunki drogowe. Wyłącznie test drogowy identyfikuje problemy tkwiące w strukturze opony, wady powstałe podczas produkcji. Kupując koła w LadneFelgi.pl masz pewność, iż otrzymasz sprawdzony, wyważony zestaw, a w przypadku wymaganej optymalizacji masz to w cenie.
Precyzyjne wyważanie: wyważarka Road Force Elite wykorzystuje zaawansowaną technologię pomiaru sił bocznych i pionowych działających na koło podczas jazdy. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne wyważenie, które eliminuje wibracje i poprawia komfort jazdy.
Zwiększenie trwałości opon: poprawne wyważenie kół za pomocą testu drogowego zmniejsza nierównomierne zużycie opon, co przekłada się na ich dłuższą żywotność. Dzięki temu klienci mogą zaoszczędzić na kosztach związanych z wymianą opon.
Poprawa ekonomii paliwowej: wibracje i nierównomierne zużycie opon mogą prowadzić do zwiększonego oporu toczenia, co z kolei wpływa na zużycie paliwa. Wyważanie kół przy użyciu Road Force Elite pomaga w redukcji tych wibracji, co może skutkować niższym zużyciem paliwa.
Wyższy poziom bezpieczeństwa: poprawne wyważenie kół to również kwestia bezpieczeństwa. Wyważarka Hunter Road Force Elite pomaga zidentyfikować problemy z oponami i felgami, które mogą wpływać na stabilność pojazdu i przyczepność, zwłaszcza podczas manewrów czy hamowania.
Alufelgi RacingLine
Renomowane felgi aluminiowe RacingLine to produkt wysokiej jakości. Dzięki zastosowaniu niskociśnieniowej metody odlewu oraz użyciu farb do wykończenia obręczy, które nie niszczą się podczas uderzenia, są odporne na korozję, nie reagują z agresywnymi substancjami drogowymi. Dotyczy felg bez elementów polerowanych - malowanych proszkowo na jednolity kolor. Felgi polerowane nie są zalecane do użytkowania w okresie zimowym przez producenta. Informacja o wykończeniu znajduje się w parametrach produktu.
Proces produkcyjny felg RacingLine kończy się cyklem badań i wówczas przeprowadzane są liczne testy. Do obrotu wprowadzane są wyłącznie felgi aluminiowe które przeszły wszystkie niżej wymienione testy: ✅ test rozciągliwości, ✅ test bicia promieniowego i dynamicznego wyważania - przy odchyleniach do 0,6 mm (zalecenia PIMOT-u dopuszczają 0,8 mm), ✅ weryfikacja otworu centrującego - dopuszczalna tolerancja do 0,3 mm, ✅ test odporności na korozję, ✅ wykonywana jest diagnostyka aparatem rentgenowskim integralności struktury oraz braku mikropęknięć, ✅ test szczelności, ✅ ocena powłoki lakierniczej, ✅ badanie wytrzymałości pod obciążeniem. Nasze produkty użytkowane są w autach klasy Premium oraz oferowane przez liczne salony ASO.
Certyfikat ISO/TS 16949
Specyfikacja określa wymagania wobec systemu jakości dla produktów z zakresu projektowania lub opracowywania produkcji, instalacji i serwisowania w przemyśle motoryzacyjnym. Fabryki, gdzie produkowane są felgi aluminiowe RacingLine są certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami zarządzania jakością ISO. Większość procesów produkcyjnych jest całkowicie zautomatyzowana. Dzięki zastosowaniu niskociśnieniowej metody odlewu, ciekły metal dokładnie wypełnia formę. Minimalizuje to szansę na powstawanie pęcherzyków powietrza, które negatywnie wpływają na wytrzymałość materiału. Zaawansowane technologie niskociśnieniowego odlewu w połączeniu z międzynarodowymi standardami przemysłu motoryzacyjnego umożliwiają produkcję niezawodnych wyrobów – wysokiej jakości felg aluminiowych marki RacingLine.
Opony Continental
Marka Continental to producent opon klasy premium, który wykorzystuje zaawansowane technologie, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa. Stosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych gwarantuje doskonałe parametry przyczepności oraz skuteczność hamowania w różnorodnych warunkach pogodowych. Opony są również zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie jazdy, co osiąga się przez redukcję hałasu i drgań, znacznie poprawiając doznania z jazdy.
Opona Continental WinterContact 8 S XL FR dostępna jest w rozmiarze 245/40 R19 98V. Rozmiar opony możemy odczytać następująco:
- Szerokość (245) - jest to szerokość bieżnika podawana w milimetrach.
- Profil (40) - jest to procentowy stosunek wysokości opony względem jej szerokości. W przypadku szerokości 245 (mm) i profilu 40 (%) jego realna wartość wyniesie 98 mm.
- Średnicę felgi (R19) - na której dana opona może być zamontowana. Przedrostek R oznacza oponę radialną.
Indeksy o wartości 98V umożliwiają jazdę z prędkością do 240 km/h, autem nie przekraczającym wagi 750 kg na każde koło.
Opona przeznaczona jest do jazdy w sezonie zimowym. Odpowiednio dobrana mieszanka gumy zachowuje swoją miękkość i właściwości mimo jazdy poniżej 7 stopni Celsjusza.Etykieta energetyczna B B 72 dB
Każda opona posiada swoją etykietę, z której można odczytać jej podstawowe parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni, czy liczbę decybeli.
Opór toczenia / zużycie paliwa - oznacza wpływ opon na zużycie paliwa w samochodzie. Oznaczany jest klasami od "A" do "E", a różnica między zużyciem paliwa to ok. 7,5%.
Przyczepność na mokrej nawierzchni / skuteczność hamowania - jest oznaczana klasami "A" – "E". Jest do długość drogi hamowania Twojego auta na mokrej nawierzchni.
Poziom hałasu zewnętrznego - oznacza poziom wytwarzanego hałasu przez oponę. Hałas może posiadać jedną z trzech klas od "A" do "C", gdzie A oznacza niski poziom, a C, oznacza wysoki poziom. Prócz klas umieszczona jest również wartość wyrażana w decybelach, gdzie różnica 3 dB w rzeczywistości oznacza dwukrotnie większy hałas.
Oprócz powyższych danych każda opona opisana jest parametrem rozmiaru, który znajdziesz na etykiecie, jak i na bocznej ściance ogumienia.
Informacja
Felgi dobieramy wg parametrów katalogowych producentów. W przypadku niektórych modeli aut lub felg zachodzi konieczność zastosowania dystansów, śrub/nakrętek ampułkowych.
Znaki towarowe znajdujące się w tytule oraz opisie służą do wskazania przeznaczenia produktu. Ich użycie ma charakter informacyjny.
Parametry techniczne:
Model: określa wygląd felgi. Wpisując model w wyszukiwarkę sklepu LadneFelgi.pl, można wyszukać felgi w różnych kolorach oraz z innymi parametrami.
Rozmiar felg: to średnica obręczy podawana w calach (1 cal = 2,54 cm). Możliwe rozmiary są z góry założone przez producenta auta. Nie można stosować mniejszych felg niż przewiduje producent.
Szerokość: mierzona jest pomiędzy kołnierzami felgi. Wymiar podawany jest w calach. Dobierając ogumienia należy wziąć pod uwagę szerokość felgi oraz zalecenia producenta auta.
Rozstaw: określa ilość i rozstaw otworów montażowych. Jest to średnica okręgu, na którym znajdują się środki tychże otworów montażowych. Średnica okręgu podawana jest w milimetrach.
ET, offset (ang.) czy odsadzenie: nie jest parametrem ściśle określanym, tak jak rozstaw. Uzależniony jest od szerokości felgi. ET podawane jest w mm. Czym mniejsze jest odsadzenie tym felga jest bardziej wysunięta na zewnątrz, co zwiększa rozstaw osi wpływając korzystnie na stabilność auta. Książka serwisowa czy ASO podaje wyłącznie parametry aktualnie zamontowanych felg.
Otwór centralny felgi: jest to wymiar średnicy otworu centralnego felgi podawany w mm. W przypadku, gdy auto posiada mniejszą średnice piasty, stosuje się pierścienie centrujące. Pierścień służy do wycentrowania felgi w stosunku do piasty auta. Po przykręceniu nie działa na niego żadna siła. Jest to bezpieczne rozwiązanie stosowane u wszystkich producentów felg.
Kolor: określa kolorystykę w jakiej został wykonany oferowany przedmiot. Zdjęcia wykonywane są przy oświetleniu naturalnym.
4 jednakowe: zestaw składa się z 4 identycznych felg, odpowiednich do zamontowania na wszystkich kołach pojazdu.
Mieszane: zestaw zawiera 2 felgi przeznaczone na przednią oś i 2 na tylnią, uwzględniając ewentualne różnice w parametrach ET lub szerokości felg.
Czujniki ciśnienia TPMS - parametr określa czy przy danej feldze możemy zastosować czujniki ciśnienia TPMS
Prezentacja produktu na YouTube: przekopiuj link i wklej w pasek adresu przeglądarki internetowej aby obejrzeć nagranie felgi w 360°.
W 2009 roku komisja europejska rozpoczęła prace nad reducją zużycia energii o 20% do 2020r. W ramach tego programu powstał system oznaczeń informujących obywateli Unii Europejskiej o poziomie konsumpcji energetycznej sprzętu AGD i RTV a także opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 2012r. Każda opona sprzedawana na terenie 28 krajów członkowskich, musi posiadać czytelną informację o efektywności energetycznej, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie hałasu generowanym podczas jazdy.
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZN / OPORY TOCZENIA
Podczas jazdy opona ulega odkształceniom wskutek kontaktu z nawierzchnią drogi. Efektem tego są opory toczenia powodujące utratę energii a co za tym idzie większe zużycie paliwa. Opory te mogą odpowiadać nawet za 20% całkowitego zużycia paliwa przez auto.
Odczytywanie etykiety – Etykieta podzielona jest na skalę od A (kolor zielony) do G (kolor czerwony), gdzie oznaczenie A jest najwyższą klasą zapewniającą niskie zużycie paliwa, natomiast oznaczenie G jest najniższą z klas o dość sporym zużyciu paliwa. W przypadku opon do samochodów osobowych, pomijana jest klasa D.
Zużycie paliwa a poziom klasy – Różnica między kompletem opon klasy A, a zestawem klasy G może wynieść nawet 7,5%. Przyjmując więc, iż w ciągu roku samochód pokonuje dystans 10 tys. km, zużywa średnio 8 litrów na 100km oraz cena paliwa za litr wynosi 5,50 zł, daje oszczędność rzędu 330 zł. Nowa opona pokonując 10 tys km rocznie, będzie nadawała się do użycia przez około cztery lata, co daje całkowitą oszczędność wynoszącą 1320 zł.
PRZYCZEPNOŚĆ NA MOKREJ NAWIERZCHNI
Jest to bardzo ważny czynnik podczas wybierania nowych opon, wpływający na bezpieczeństwo podczas podróży. Droga hamowania jest różna dla każdego bieżnika dlatego też wprowadzenie etykiet zdecydowanie pomaga w wyborze opon. W krytycznych sytuacjach różnica kilku metrów może mieć bardzo duże znaczenie.
Odczytywanie etykiety – Podobnie jak w przypadku efektywności energetycznej skala zawiera podział od klasy A (najlepsza) do G (najgorsza), gdzie klasy D i G nie są uwzględniane w przypadku samochodów osobowych.
Droga hamowania a poziom klasy – Różnica między oponami klasy A i F podczas hamowania samochodu na mokrej nawierzchni, jadącego z prędkością 80 km/h, może wynieść nawet 18 metrów. Jest to odległość wynosząca około sześciu długości pojazdu.
POZIOM HAŁASU
Jest to hałas zewnętrzny generowany przez opony podczas jazdy z prędkością 80 km/h. Poziom hałasu mierzony jest w decybelach, przy pomocy mikrofonów ustawionych po obu stronach toru testowego. Test wykonywany w znormalizowanych warunkach, na jezdni zgodnej ze standardem ISO 10844.
Odczytywanie etykiety – poziom hałasu oznaczony jest za pomocą czarnych fal. Trzy fale oznaczają hałas zgodny z aktualnymi przepisami Unii Europejskiej. Dwie fale to poziom hałasu, odpowiadający przyszłym normom europejskim. Jedna fala jest to poziom hałasu o 3 dB mniejszy niż przyszły limit. Dodatkowo każda etykieta posiada również oznaczenie liczbowe.
Różnica w poziomie hałasu – decybele są logarytmiczną jednostką miary. Oznacza to, iż nawet niewielka zmiana wartości powoduje ogromną różnicę w generowanym hałasie. W rzeczywistości różnica 3 dB oznacza dwukrotnie większy hałas.
OPIS WPROWADZONY Z PANELU W WARTOŚCI PARAMETRU 'ETYKIETA'
Na obszarze Polski stosowana jest norma PN-C94300 „Ogumienie – pakowanie, przechowywanie i transport”. Zgodnie z jej wytycznymi, opony mogą być bez przeszkód wprowadzane na rynek, magazynowane, dystrybuowane oraz sprzedawane przez okres do 3 lat od daty ich produkcji. Opony zachowują wszystkie swoje właściwości dotyczące bezpieczeństwa i użytkowania.