Czujnik ciśnienia TPMS do Ferrari Portofino 2017-2022 282189
Tartalmazza a
Czujnik zaprogramowany pod Ferrari Portofino
Czujnik kompatybilny z: Ferrari Portofino
wyprodukowany w latach 01/2017-12/2022
Numer OEM: 282189
Częstotliwość: 433 MHz (Europa)
Zalecana metoda programowania:
Nadawanie nowych numerów ID (Tworzenie zamienników)
Programowanie: urządzenia marki Autel
Żywotność baterii: do 5 lat
UWAGA: Podczas zakupu koniecznie podaj dane swojego AUTA
Przy składaniu zamówienia na czujniki TPMS, prosimy o podanie w sekcji uwag następujących informacji dotyczących pojazdu: marka, model, rok oraz miesiąc produkcji, a także rynek docelowy (dla rynku USA, należy również podać częstotliwość, gdyż nie wszystkie pojazdy przeznaczone na rynek amerykański operują na częstotliwości 315 MHz). Brak tych danych skutkować będzie wysłaniem czujników niezaprogramowanych. Wówczas konieczne będzie samodzielne zaprogramowanie sensorów przy użyciu urządzenia diagnostycznego marki AUTEL.
Należy zwrócić uwagę, że w przypadku niektórych modeli pojazdów wyprodukowanych w tym samym okresie, możliwe jest istnienie dwóch różnych protokołów programowania TPMS. Bez fizycznej obecności pojazdu nie jesteśmy w stanie ustalić właściwego protokołu. W takich sytuacjach niezbędny jest numer seryjny/OE części lub wykonanie klonowania czujników.
Usługa programowania czujników jest świadczona bezpłatnie i nie stanowi podstawy do wniesienia roszczeń lub reklamacji. W przypadku załadowania nieodpowiedniego protokołu, konieczne będzie przeprogramowanie TPMS na własną odpowiedzialność, korzystając z urządzeń marki AUTEL.
Oferujemy czujniki TPMS wysokiej jakości, które dorównują fabrycznym rozwiązaniom. Czujniki są uniwersalne, więc są kompatybilne z niemal każdym autem - według producenta jest to aż 95% modeli samochodów. Ponadto dzięki możliwej regulacji kąta przylegania (0 - 30 stopni w przypadku czujnika z wentylem skręcanym), czujnik pasuje do większości felg dostępnych na rynku.
Czujniki są programowane z wykorzystaniem urządzeń marki AUTEL. Wyróżniamy dwie metody programowania czujników TPMS – nadawanie nowych numerów ID i kopiowanie oryginalnych numerów ID.
Metoda programowania czujników do Ferrari Portofino - nadawanie nowych numerów ID (tworzenie zamienników).
Zalecaną metodą programowania do Ferrari Portofino wyprodukowanym w latach 01/2017-12/2022 jest tworzenie zamienników. W takim przypadku do czujników zostaną przez nas wgrane nowe numery identyfikacyjne (ID). Aktywowanie czujników różni się w zależności od modelu auta i producenta:
- Aktywacja automatyczna: taką opcję posiada ok. 39% aut na rynku. Aby auto rozpoczęło proces rozpoznawania nowych czujników, komputer pokładowy (ECU) musi posiadać opcję automatycznej nauki. Samochód samoczynnie lub poprzez wymuszenie po wybraniu odpowiedniej opcji w menu, rozpoczyna wykrywanie nowych numerów. Następnie należy przejechać niewielki dystans z prędkością powyżej 30 km/h.
- Aktywacja przez OBD (nie dotyczy tego auta): jeżeli pojazd nie posiada opcji automatycznej aktywacji, to numery czujników TPMS należy wgrać ręcznie, podpinając się do auta komputerem serwisowym przez łącze OBD II. W tym przypadku będziesz musiał udać się do warsztatu samochodowego lub serwisu ASO.
Certyfikaty potwierdzające specyfikację RED i FCC
Czujniki posiadają certyfikaty spełniające wymaganie europejskiej dyrektywy RED (Radio Equipment Directive) oraz regulacje amerykańskiej komisji FCC (Federal Communications Commission). W obu przypadkach, czujniki przeszły rygorystyczne testy dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia, kompatybilności elektromagnetycznej oraz efektywnego wykorzystania widma radiowego.
Dane techniczne.
- Żywotność baterii wynosi 5 lat lub 150 tys. km.
- Możliwość przeprogramowania do 100 000 razy.
- Częstotliwość pracy wynosi 433MHz (Europa) lub 315MHz (USA).
- Możliwość wymiany samego zaworu, bez konieczności wymiany całego czujnika (np. po uszkodzeniu samego wentyla).
- Zawory czujników zabezpieczone są metodą anodowania.
- Spełnienie norm RED, CE, FCC, RoHs.
TPMS – system monitorowania ciśnienia w oponie.
System monitorowania ciśnienia w oponach, znany również jako TPMS (z ang. Tire Pressure Monitoring System), to zaawansowana technologia dbająca o bezpieczeństwo i efektywność jazdy poprzez ciągłe monitorowanie ciśnienia powietrza w oponach. Dzięki czterem czujnikom TPMS zamontowanym na felgach, system bezprzewodowo przekazuje kluczowe informacje do komputera pokładowego, umożliwiając kierowcom stałą kontrolę nad stanem ciśnienia w oponach. Czyli jeżeli chcesz mieć wgląd na stan ciśnienia w każdym kole musisz posiadać 4 takie czujniki.
Początki systemów TPMS sięgają wczesnych lat 80., kiedy to pierwsze pojazdy zostały wyposażone w systemy monitorowania ciśnienia, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Pierwszym seryjnym samochodem wyposażonym w system monitorowania ciśnienia w oponach był Porsche 959 w 1986 roku. Od tamtej pory technologia ta przeszła znaczącą ewolucję, od prostych rozwiązań do zaawansowanych technologii wykorzystujących czujniki bezprzewodowe.
Wprowadzenie obowiązkowych systemów TPMS wynika z globalnych regulacji prawnych, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. W USA oraz Europie, zgodnie z regulacjami unijnymi, wszystkie nowe pojazdy muszą być wyposażone w systemy TPMS od 2014 roku.
Zalety utrzymania prawidłowego ciśnienia w oponach.
✅ Zapewnienie zgodności z normami spalania określonymi przez producenta. ✅ Mniejsze zużycie opon, co przekłada się na oszczędności. ✅ Poprawa kontroli nad pojazdem, szczególnie na zakrętach oraz skrócenie drogi hamowania. ✅ Wzrost bezpieczeństwa.
Przeczytaj na blogu LadneFelgi.pl
Műszaki specifikációk:
Model: określa wygląd felgi. Wpisując model w wyszukiwarkę sklepu LadneFelgi.pl, można wyszukać felgi w różnych kolorach oraz z innymi parametrami.
Montowane mogę być do kół samochodów pochodzenia amerykańskiego i europejskiego. Urządzenie może pracować z częstotliwością 433MHz (Europa) lub 315MHz (USA).
Żywotność baterii szacowana na 5 - 7 lat lub przejechanie dystansu 150 tys. km.
Kolor: określa kolorystykę w jakiej został wykonany oferowany przedmiot. Zdjęcia wykonywane są przy oświetleniu naturalnym.